Turgutreis DMarin Çağdaş Evleri Pergole Modelleri

Turgutresi D Marin bölgesi en kıymetli villalarından olan ve Çağdaş Holding’in yapımını üstlediği Yüksel Çağlar evlerinden Şule hanım ve eşine 24 mt lik pergole gri tonlarında bir pergole inşa ettik. Her zaman söylediğimiz gibi Pergole Yapımı çok teknik bir iştir. İşi ehline vermek gerekir. Bizden önce yapılan tekliflerde 9 mt genişlikte ki bir pergolenin 2 ayak üzerine inşa edilemeyeceği bilgisi Şule hanım ve kıymetli eşine söylenmiş. Ustalarımız, Mimarımız ve teknik ekibimizin yaptığı çalışmalar sonucunda doğru ebatlarda taşıyıcı ve ayak koyduğumuzda pergoleyi 2 ayak üzerinde inşa edebileceğimiz bilgisini kendilerine ilettik. Bu Pergole Modeli müşterimizden tam not aldı ve süreci başlattık. İlerleyen süreçte resimlerini göreceğiniz pergolemizin ayak aralığı açıklığı 7 mt’dir. Ön taşıyıcı kalınlığı 10*30 cm ve ayak kalınlığı 20*20’dir. Bu ebatlarda inşa ettiğimiz için kesintisiz deniz manzarasına sahip pergolemize ek ürünlerle donanımını arttırdık.

Günün farklı saatlerinde gelen güneş ışıklarını kesmek üzere Yan perdeler (güneş kıran) inşa ettik. Yine ilerleyen bölümlerde resimlere ulaşabilirsiniz. 80*260 ebatlarında olan 2 adet güneş kıran müşterimizin rahatlığını düşünerek tasarlandı ve farklı saatlerde güneş hareketine göre ayarlanabilecek şekilde tasarlandı.

Bir pergole imalatı nda en önemli aşamalarında başında şüphesiz Yalıtım geliyor. Şule hanımlara yaptığımız pergolede çift izolasyon sistemi uyguladık. Pergolenin üzerine ilk olarak kumsuz mebran uygulaması yapıldı. Ardından kumlu mebran uygulaması yaparak hem daha iyi bir yalıtım hemde daha güvenli bir uygulama yapmış olduk. Çift yalıtım izalosyon kullanarak pergole ömrünü uzattık.

Son olarak sizlere oluk sistemi nden bahsetmek istiyoruz. Pergolenin belki de hiç dikkat edilmeyen ama en önemli bir diğer noktası ise tahliye oluklarıdır. Doğru eğim ile inşa edilen pergoleye oluklarımızı monte ettik. Kullandığımız son teknoloji ile hiç bir ek kullanılmadan olukları 9 mt uzunlukta gerçekleştirdik. Bu durumda sızdırma riskini sıfıra indirdik. Oluklara aktardığımız suyu kullandığımız dekoratif zincirlerle tahliye ettik.

Şimdi sizlere tüm bu aşamaları izlemek kaldı.

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bu kaliteli işçiliklerle sizde evinize pergole yaptırmak isterseniz doğru adres bodrumpergole.com

Görsellerimiz;